Ingrediencie

  • Rama s maslom
  • Červená paprika / kapia
  • Syr vhodný na gril
  • Olivový olej
  • Celozrnné pečivo

O produkte

Detail produktu

Objednať online

O recepte

Vonku sa ozimilo a tak prikladám recept teplý, sýty, ktorý nám možno privolá spomienky na letné večery pri grile.

Postup prípravy

01 - Papriky umyjeme a položíme na rozpálený gril. Ja som použila elektrický – papriky ale zo začiatku dymia a tak odporúčam upravovať ich pri otvorenom okne, alebo ako ja, na balkóne. A ako alternatíva grilu sa dá použiť aj panvica, alebo ich nechať v rúre na plechu, no nezabudnúť otáčať. Opekáme z každej strany až do ztmavnutí. Čím dlhšie vydržíme papriky opékať, o to ľahšia bude ich následná úprava.

1487855221-010.jpg

02 - Ku koncu si nakrájame syr na asi 0,5cm plátky a z každej strany krátko opečieme. Opečené papriky vložíme na cca 10 minút do hrnca pod pokrievku, prípadne do mikroténového sáčku, a necháme ich spariť. Potom by sa mala dať šupka jednoducho stiahnuť dole. Na pečivko si natrieme Ramu s maslom, uložíme grilovaný syr, prikryjeme paprikou a zakvapkáme olivovým olejom.

1487855286-038.jpg

03 - Keďže príprava papriky je pomerne časovo náročná, robím vždy väčšie množstvo. To, čo sa nespotrebuje ihneď, nakrájam na pásy a uskladním v chladničke zaliate v olivovom oleji.

Najnovšie recepty

Máš na niečo chuť, ale nevieš, čo si dať? Vyskúšaj niektorý z novo pridaných tipov na Veronikynom blogu alebo si nájdi ten pravý recept podľa ingrediencií.